Komíny

Třívrstvé nerezové izolované komínové systémy

vyrábíme ve světlých průměrech 150 – 400 mm
Tloušťka nerezové vložky je 1 mm, izolace 5 cm a plášť 0,8 mm.

Proč používáme právě takové materiálové složení?

Komín musí být při všech podmínkách, které mohou nastat funkční a bezpečný. Proto máme materiály dimenzované hlavně s ohledem na bezpečnost a kvalitu. Nemáme zbytečné náklady za marketingové a obchodní strategie. Tyto peníze raději investujeme do materiálu, a tak si můžeme dovolit nabídnout bezkonkurenční cenu za velice kvalitní výrobek. Díky materiálům, které používáme, je náš komínový systém extrémně odolný proti vyhoření sazí, proti působení kondenzátů spalin a proti korozi. Systém je určený do provozní teploty až 600 °C a to pro suchý a mokrý provoz. Splňujeme všechny normy a požadavky, jakož i certifikaci a pravidelný dozor certifikační organizace TZÚS. Na naše komíny dostanete záruku 30 let.

Třívrstvé nerezové izolované komínové systémy

Proč používáme robustní izolační vrstvu tloušťky 5 cm z kamenné vaty?

Čím lépe je komín zaizolován, tím lépe je chráněn proti případné kondenzaci spalin uvnitř komínového průduchu. Dobře izolovaný komín má správný tah a nižší spotřebu paliva, protože zabraňuje úniku tepla. Asi tím nejdůležitějším důvodem, proč je dobré mít dobře zaizolovaný komín je bezpečnost při používání. Na plášti našeho komínu udržíte při plném provozu ruku. To znamená i vysokou protipožární bezpečnost pro váš dům. Náš komín můžete trvale provozovat při teplotách spalin až 600°C.

Komíny Blansko

Komínové vložky

Vyrábíme ve světlých průměrech 120 – 300 mm
Tloušťka nerezových kouřovodů a vložek pro třívrstvé komínové systémy je 1 mm.

Proč používáme právě tento materiál?

I ušlechtilá nerezová ocel má své limity. Například při nesprávně nastaveném spotřebiči napojeném na komín v kombinaci s použitím nedostatečně vyschlého dřeva na topení mohou spaliny v komínu tvořit agresivní sloučeniny, které napadají stěnu kouřovodu. Naše kouřovody a komínové vložky jsou extrémně odolné proti působení kondenzátů spalin a proti korozi. Proč? Jako materiál komínové vložky používáme nerez s dodatečně stabilizovanou přísadou Titanu a Molybdenu AISI 316 Ti (1.4571), která má ještě vyšší odolnost proti roztokům kyselin, a zabraňuje vzniku rizika hluboké místní koroze, než obyčejná nerez AISI 316 L (1.4404) a nekompromisně volíme tloušťku stěny 1 mm, i když norma povoluje například i tloušťku 0,5 mm.

Detail kouřovodu

Vyhořelý dům

Co může nastat, když netopíte správně a máte nekvalitní komín?

Například vlivem špatné kvality dřeva, se na vnitřní stěně komínové vložky může vytvořit povlak sazí. Časem může dojít i k samovznícení sazí v komíně. Při vyhoření sazí vznikají uvnitř komína teploty přes 1000 °C a materiály v komínu jsou velmi silně namáhány. Díky materiálům, které při výrobě je náš komínový systém extrémně odolný proti vyhoření sazí. Kamenná vlna, kterou používáme jako izolaci, má teplotu tání v rozmezí 1200–1400 °C. Kamenná vlna se ale ani po dosažení takto vysokých teplot nestane tekutou na rozdíl od skelné vlny, která se často pro izolování komínových systémů používá a je normou povolována. Stejně tak je normou povolována tenčí stěna vnitřního kouřovodu, izolace i pláště, a proto u konkurence naleznete „bezpečné a kvalitní“ komíny i z tenčích materiálů za o něco málo nižší cenu, protože takové komíny vyhovují krátkodobým zatížením při zkouškách. Takové komíny bývají ale často předmětem ukázek vyhoření komínů na každoročních školeních pro hasiče. Na naše komíny dostanete záruku 30 let a můžete být v klidu.

Komín nemusí vypadat jen „nerezově“

Nabízíme různá barevná provedení komínového pláště tak, aby ladila s vaším domem, interiérem či střechou.

Povrch běžně vyráběného pláště komínu je polomatná nerez. Pokud si budete přát, vyrobíme vám i komín z lesklého či kartáčovaného nerezu nebo jeho povrch nalakujeme komaxitovou barvou dle RAL vzorníku barev.

Barvy nerezových komínů

Vychytávky našeho systému

Nedílnou součástí komínu je čisticí díl. Většinou je tento díl velice nápadný a nevzhledný kvůli hranatým vyčnívajícím dvířkům. Náš jednoduchý systém vysouvacích dvířek je velice elegantní, a přitom funkční a bezpečný. Dvířka nikdy nezůstanou otevřená.

Pro spojování komínových dílů používáme elegantní úzkou nastavitelnou sponu, která stiskne díly k sobě přesně v místě, kde je potřeba, čímž je zaručena správná těsnost a pevnost spoje.

Detail stříšky

Detail stříšky

Vyrábíme různé druhy stříšek. Dbáme na to, aby stříška byla nejen esteticky zajímavá, ale i funkční a dobře chránila komín před nepříznivým počasím. Proto jsou naše stříšky větší a obsahují tzv. deflektor pro rozrážení kouře.

Čistící díl

Čistící díl

Detail spojení komínu

Detail spojení komínu

Máte starý komín a potřebujete jen nástavbu?

I pro tyto případy máme řešení. Stačí přesně zaměřit krycí desku, průměr stávající komínové vložky a my na míru vyrobíme nástavbu přímo pro váš starší komín.

komínová nástavba

Realizace